22 marzec 2024

Policjanci pomagali sprowadzić wiosnę

Wesołe, liczne pochody przeszły wczoraj przez Lipno i Radomice. Dzieci z tamtejszych szkół wraz ze swoimi opiekunami postanowiły w ten sposób przywitać wiosnę. Policjanci dbali o bezpieczeństwo kolorowych pochodów z Marzannami.

Pierwszy dzień wiosny świętowali wczoraj (21.03.2024) uczniowie w całym kraju. Policjanci z lipnowskiej komendy pomagali „sprowadzić wiosnę” uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Lipna i z Zespołu Szkół w Radomicach. Mundurowi zabezpieczali przejście kolorowych pochodów z Marzannami, które symbolicznie witały nową porę roku. Dbali o bezpieczeństwo uczniów podczas pochodów i w strategicznych miejscach kierowali ruchem, aby ułatwić im bezpieczne przekraczanie jezdni.

Jak na wiosnę przystało było głośno i kolorowo. Skoro tradycji stało się za dość, wyglądamy już cieplejszych dni. Policjanci też czekają na wiosnę.

Opis filmu: Policjanci ustawiają radiowóz, widać idące w pochodzie wiosennym dzieci, tyłem do kamery stoi policjant, który dba o bezpieczeństwo dzieci, po dotarciu dzieci na plac miasta policjanci czekają by bezpiecznie odprowadzić je do szkoły, nauczyciel ubrany w kolorowy strój woła do dzieci ustawionych w dużym kręgu: "Jak przywitamy wiosnę?! Hip Hip!", dzieci odpowiadają "Hura!", nauczyciel woła"Hip, hip!", dzieci odpowiadają "Hura!", nauczyciel: "Hip, hip!", dzieci "Hura, hura, hura!", przychodzi burmistrz, pokazany jest kolorowy krąg dzieci z fantazyjnymi kapeluszami i strojami, z kolorowymi balonami i kwiatami. Podczas całego filmu słychać wrzawę dzieci i graną w tle melodię.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.75 MB)