24 listopad 2022

„Osoba bezdomna wymagająca pomocy” – kliknij by uchronić przed wychłodzeniem

zdjęcie: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” – kliknij by uchronić przed wychłodzeniem / fot. KPP w Lipnie
fot. KPP w Lipnie
Temperatury w nocy coraz częściej pokazują ujemne wartości i pierwszy śnieg tej zimy już za nami. Niestety są już także pierwsze ofiary niskich temperatur. W tym miesiącu z powodu wychłodzenia życie straciły już trzy osoby. Reagujmy. Nasza interwencja może powstrzymać „lodowatą śmierć”. Przypominamy, że problem można zgłosić także w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, klikając w zakładkę „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”.
REKLAMA

Mamy początek zimy. Pierwsze przymrozki i minusowe temperatury już za nami. Już trzy osoby straciły życie z powodu wychłodzenia.

Na niekorzystne dla organizmu warunki szczególnie narażone są osoby zagrożone bezdomnością, dlatego policjanci, jak co roku prowadzą działania prewencyjne sprawdzając potencjalne miejsca przebywania tych osób. Zaglądają do pustostanów, niezamykanych piwnic, czy na tereny ogródków działkowych. Są jednak inne miejsca, o których mogą wiedzieć mieszkańcy powiatu.

Pilne przypadki możemy zgłaszać dyżurnemu lipnowskiej policji na numer: 47 753 82 00. Warto skorzystać także z zakładki „Osoba bezdomna wymagająca pomocy” w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy niewiele czasu, aby doszło do wyziębienia organizmu lub zamarznięcia. Bardziej narażone są także osoby będące pod działaniem alkoholu, które po jego wypiciu mają złudne poczucie rozgrzania, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na osoby, które przebywają w miejscach publicznych w stanie upojenia alkoholowego.

Nie bądźmy obojętni, nasza reakcja może uratować komuś życie!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Lipno
0.9°C
wschód słońca: 07:37
zachód słońca: 15:29
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lipnie