1 wrzesień 2023

Komendant Powiatowy Policji w Lipnie złożył kwiaty pod pomnikiem Obywateli Ziemi Dobrzyńskiej

Władze miasta i powiatu oraz służby mundurowe uczcili dziś rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Komendant Powiatowy Policji w Lipnie inspektor Paweł Bartoszewski także uczcił pamięć pomordowanych składając kwiaty pod pomnikiem Obywateli Ziemi Dobrzyńskiej, na Placu Dekerta w Lipnie.

Na polskie wsie i miasta, rankiem 1 września 1939 roku, spadły bomby będące sygnałem rozpoczętej wojny, jak i zapowiedzią trwającego ponad pięć lat koszmaru okupacji. Był to czas naznaczony codziennym terrorem, represjami oraz zbrodniami. Długie lata trwała wojna, w trakcie której agresorzy dążyli nie tylko do odniesienia zwycięstwa militarnego, ale także do wyniszczenia ludności cywilnej.

Dziś (01.09.2023), 84 lata później pamięć o tej wielkiej wojnie i jej ofiarach nie może zostać zapomniana. Cześć ich pamięci, wraz z władzami miasta, powiatu i innymi służbami mundurowymi oddał dziś Komendant Powiatowy Policji w Lipnie inspektor Paweł Bartoszewski.

Kierownik lipnowskiej jednostki Policji złożył wieniec i oddał honor przy Pomniku Obywateli Ziemi Dobrzyńskiej usytuowanym na Placu Jana Dekerta w Lipnie. Tablice pomnika przywołują pamięć pomordowanych przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni.

Wśród zapisanych na tablicach nazwisk są także funkcjonariusze Policji Państwowej. Cześć ich pamięci!