16 wrzesień 2020

Europejski tydzień mobilności rozpoczęty

fot. KPP w Lipnie
Rozpoczął się europejski tydzień mobilności. Przy tej okazji policjantka spotkała się z uczniami Zespołu Szkół w Karnkowie. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym było jednym z tematów zwracających uwagę na bezpieczeństwo.
REKLAMA

Rozpoczął się Europejski Tydzień Mobilności. Policjanci ruchu drogowego i innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa na drogach podejmują zintensyfikowane działania mające zbliżyć nas do wizji – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Wczoraj (15.09.2020) policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii rozmawiała z uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Karnkowie o „Bezpiecznej Drodze do Szkoły” i piątkowej akcji Policji pod nazwą „Road Safety Days”. Dzieci powtórzyły podstawowe zasady poruszania się po drogach i przećwiczyły poprawne pokonywanie szosy. Potrafiły także wymienić liczne przyczyny wypadków drogowych i wiedziały, że oprócz pasów bezpieczeństwa każdy z nich powinien korzystać z fotelika ochronnego lub innego urządzenia przytrzymującego.

Poza tematami drogowymi dzieci przypomniały sobie zasady postępowania w przypadku napotkania agresywnego psa. Znana pozycja „żółwia” może zmniejszyć agresje zwierzęcia lub osłabić jej skutki.

Kolejnym tematem spotkania było odpowiednie korzystanie z Internetu. Policjantka zwróciła uwagę zarówno na hejt w sieci, jak i na niebezpieczeństwa ze strony nieznanych osób, które mogą okazać się przestępcami i oszustami.

Na koniec funkcjonariuszka przekazała nauczycielom odblaskowe zawieszki dla dzieci i przypomniała, że do końca września trwa jeszcze konkurs „Artystyczny przewodnik” w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Spoty promujące bezpieczeństwo nad wodą można przesyłać na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa, z dopiskiem „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”.

 
źródło: policja.pl (Autor: podkom. Małgorzata Małkińska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lipnie