15 czerwiec 2020

"Książka dla seniora"

fot. nadesłane
Jutro (16 czerwca) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Wolnej Książki. Przy tej okazji przypominamy o naszej akcji „Książka dla seniora”, w ramach której zbieramy publikacje dla osób starszych. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą zbiórkę i podzielić się ciekawymi pozycjami, zachęcamy do przejrzenia swoich zasobów. Seniorom przekazaliśmy już kilkaset książek.
REKLAMA

Jestem zadowolony, że nasza inicjatywa została tak dobrze przyjęta zarówno przez seniorów, jak i darczyńców, którzy chętnie dzielą się zawartością biblioteczek i regałów. Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do włączenia się do akcji - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Publikacje prosimy zostawiać w specjalnie oznakowanych pojemnikach, które znajdują się w dwóch lokalizacjach w Toruniu: przed gmachem głównym Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 i przed biurowcem przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 oraz przed przedstawicielstwami:
  •  w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9,
  • ·ze Włocławku przy ulicy Bechiego 2,
  • ·w Inowrocławiu przy Alei Niepodległości 4,
  •  w Grudziądzu przy ulicy Waryńskiego 4.
Książki można przekazać także poza godzinami pracy przedstawicielstw, wówczas prosimy o zostawianie ich w torbach i umieszczenie na bramce wejściowej.

Zebraliśmy już kilka kartonów publikacji, które mogą zaspokoić różne zainteresowania i gusty literackie. Pierwsza partia trafiła do osiemdziesięciorga starszych osób, podopiecznych powstałych ze wsparciem z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dziennych domów opieki w Górznie (powiat brodnicki) i Przysieku (powiat toruński). Z pomocą żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej sporą część książek przekazaliśmy kombatantom z całego regionu. Ponad sto różnych pozycji trafiło również do podopiecznych Hospicjum Światło w Toruniu.

W celu zachowania najwyższych środków ostrożności książki odbywają dwutygodniową „kwarantannę” i są dezynfekowane za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Publikacje zamykamy w kontenerach, a następnie przekazujemy seniorom.

Czytaj także:
PRZECZYTAJ JESZCZE

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lipnie