25 wrzesień 2012

Niewiarygodne. Skarbówka odda pieniądze Amber Gold

zdjęcie: Niewiarygodne. Skarbówka odda pieniądze Amber Gold / Skarbówka winna pieniądze Amber Gold
Skarbówka winna pieniądze Amber Gold
Myślałeś, że już nic nie zdziwi cię w sprawie dotyczącej Amber Gold? Z najnowszych informacji wynika, że urząd skarbowy musi zwrócić spółce aż 5 mln zł. Skąd tak wielka suma?
Jak każdy, firma ta również zobligowana była do składania rocznego rozliczenia podatkowego, z tą małą różnicą, że zyski były pozorowane. Czyli prościej mówiąc Amber Gold płaciło podatki „bezpodstawnie”, ponieważ tak naprawdę nie otrzymywało żadnych zysków. Z tego tytułu skarbówka musi teraz zapłacić spółce. Być może pieniądze te przekazane zostaną na pokrycie długów wobec poszkodowanych.

Obecnie rozliczaniem upadłościowej firmy zajmuje się syndyk i do niego najpierw wpływać mają jakiekolwiek pieniądze czy inne dobra składające się na majątek Amber Gold.