19 kwiecień 2024

Policjanci rozpoczynają letnią współpracę z Lipnowskim WOPR

Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego wzmaga się ruch w obszarze akwenów. Dziś do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zawitali woprowcy, żeby ustalić wspólne strategie i planów działań na tegoroczny sezon letni, tak by korzystający z plenerowych kąpieli wodnych byli bezpieczniejsi.

Okres ciepłych miesięcy w roku, to czas wzmożonej pracy służb ratunkowych w rejonie akwenów. Dziś, na spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji w Lipnie inspektorem Pawłem Bartoszewskim, przybyli przedstawiciele Lipnowskiego WOPR – Wiceprezes Lipnowskiego WOPR Tomasz Wiśniewski i członek zarządu, oraz Dyrektor tegorocznych „III otwartych mistrzostw Polski ratowników wodnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy” Maciej Pawłowski. W spotkaniu uczestniczył też Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie młodszy inspektor Krzysztof Rakowski i Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego lipnowskiej komendy podkomisarz Wojciech Piotrowski.

Spotkanie miało na celu omówienie tegorocznej współpracy policjantów z woprowcami, w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem osób, korzystających z wypoczynku nad akwenami. Połączone służby będą kontrolować plaże i kąpieliska w sezonie letnim, ale także mniej uczęszczane przez letników miejsca, gdzie może dochodzić do łamania przepisów. Patrole będą sprawdzać akweny pod kątem bezpieczeństwa kąpiących się i korzystających ze sprzętów wodnych, ale także kontrolować osoby dokonujące połowów.

Już maju, policjanci będą współpracować z woprowcami, podczas tegorocznych ogólnopolskich mistrzostw ratowników. Podczas manewrów, jednostki ratownictwa wodnego zmagać się będą z dwunastoma symulowanymi zdarzeniami z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.