3 maj 2024

Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Lipnie

W kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny rozpoczęły się lipnowskie obchody święta 3 Maja. Po mszy świętej uroczysty pochód przeszedł ulicami miasta do parku miejskiego pod Pomnik Obrońców Ojczyzny. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, władze samorządowe, działacze społeczni i licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie mł. insp. Krzysztof Rakowski i oficer prasowa jednostki kom. Małgorzata Małkińska wzięli udział w lipnowskich obchodach święta 3 Maja.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Zgromadzeni przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji powiatowych, szkół, harcerstwa, organizacji społecznych i stowarzyszeń oraz mieszkańcy powiatu przeszli w uroczystym pochodzie pod Pomnik Obrońców Ojczyzny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Po zawieszeniu na maszcie biało-czerwonej flagi zabrzmiał Hymn Polski. Następnie delegacje złożyły kwiaty świętując w ten sposób 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zabrzmiały też pieśni patriotyczne.

O bezpieczeństwo podczas uroczystości i przemarszu zadbali lipnowscy policjanci.